Odwiedzamy Wrocław – miejsca warte zobaczenia, atrakcje, noclegi

Miasto Wrocław stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym i często odwiedzanym celem wyjazdów najróżniejszych grup. Pojawiają się w nim studenci, turyści, ludzie nauki i biznesu oraz obcokrajowcy. Co warto tu zobaczyć i jak zadbać o to, aby wyjazd był dobrze zorganizowany? Sprawdź poniżej.

Miasto nad Odrą

Wrocław ma bardzo ciekawą historię. Jest jednym z większych (czwartym pod względem liczby ludności) oraz starszych (z korzeniami sięgającymi tysięcznego roku) miast w Polsce. Dzięki temu można tam obejrzeć niezwykle ciekawe zabudowania – od murów obronnych, które wywodzą się ze średniowiecza, przez starówkę i poniemieckie kamienice, po pomniki socjalizmu i Sky Tower, czyli najwyższy polski zamieszkany budynek. Warto dodać, że podczas historycznej zawieruchy, która niejednokrotnie dotknęła nasze państwo, Wrocław kilkukrotnie przechodził z rąk do rąk. Swojego czasu był częścią Prus, Cesarstwa Niemieckiego, a nawet przez chwilę był nawet pod panowaniem Francji. Był też wcielony do Rzeszy Niemieckiej.
Z powodu wszystkich tych wydarzeń możemy dziś oglądać Stary Ratusz, historyczny hotel Monopol, zabytkową wieżę ciśnień, stary cmentarz żydowski, cmentarze wojskowe, Pałac Królewski, Nowy Targ, a także spektakularne malowidło przedstawiające panoramę Racławicką, wykonane na pamiątkę tej słynnej bitwy.

Dla młodszych i spragnionych rozrywki

Na szczęście dla tych, którzy wiedzą, że nie samą sztuka człowiek żyje, we Wrocławiu można nie tylko zwiedzać i kształcić się, lecz także doskonale się bawić podczas weekendowego wypadu czy imprezy. Po całej starówce rozsiane są kluby z rozmaitą muzyką, puby i restauracje. Warto też wspomnieć o terenach otaczających Odrę, które dostosowane są do robienia grilla, spotkań towarzyskich i występów amatorskich zespołów muzycznych. Warto dodać, że to właśnie tutaj pierwszy raz tak wykorzystano zielone tereny wokół rzeki przepływającej miasto; ponieważ to rozwiązanie się sprawdziło, zostało powielone w Poznaniu, Warszawie i wielu innych miejscach.

Celem wycieczek jest też często Wrocławskie Zoo, a w szczególności słynne Afrykarium, które zapiera dech w piersiach. Jak widać, dla każdego znajdzie się coś miłego.

Co z organizacją?

Każdy wyjazd trzeba odpowiednio zaplanować. Polecamy, aby w pierwszej kolejności zająć się sprawą noclegów. Nie musisz jednak wydawać na nie fortuny! W dobie internetu łatwo znaleźć niedrogi hostel; Wrocław ma ich wiele! Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę słowa “hostel Wrocław”, a natychmiast zobaczysz sporo wyników. Warto wybrać ten, który będzie się mieścił blisko atrakcji, które zamierzasz oglądać – szkoda czasu na długie dojazdy i stanie w korkach. Dobrze będzie mieć tak zwaną bazę wypadową blisko linii tramwajowych, aby ograniczyć ruch autem do minimum – na szczęście, zdecydowana większość budynków wartych zobaczenia, zabytków oraz atrakcji turystycznych mieści się w dobrze skomunikowanych miejscach, więc nie powinno być żadnego problemu z dotarciem do nich.

Życzymy udanej i przyjemnej wycieczki do stolicy Dolnego Śląska! – Sprawdź naszą ofertę Hostel Wrocław – Fitness Hostel.

Leave a Comment