Meble z drewna litego

Całkiem niedawno podstawowym materiałem, z którego wykonywano meble kuchenne były płyty wiórowe i płyty MDF. Ich popularność wynikała z znacząco niższej ceny od mebli wykonanych z litego drewna. Dziś drewno wraca do łask a wraz z nim wraca tradycyjne stolarstwo.

Mimo wciąż silnej pozycji sieci meblarskich i ich seryjnych produktów coraz większy segment rynku meblarskiego zajmują zakłady stolarskie. Zarówno te z wieloletnim doświadczeniem, które pozwoliło im przetrwać na rynku wiele burz i zawirowań  jak i te, które w swoich zespołach mają młodych rzemieślników z niekonwencjonalnymi pomysłami na drewno.

W świadomości społecznej zakorzenia się oczywista prawda, iż meble z drewna, to inwestycja na długie lata, a wiec warta wyłożenie większych środków finansowych. Trwałość mebli z litego drewna jest bezdyskusyjna i coraz częściej Polaków nie stać na kupowanie tanich zestawów, które po kilku latach użytkowania przestają nadawać domostwu tzw. sznytu.

  Powiedz czego pragniesz – Warszawa

Możliwości współczesnych stolarzy są praktycznie nieograniczone. Z pod ich rąk wychodzą najbardziej oryginalne meble, które są spełnieniem wytycznych wymagających klientów. Współczesna warszawska stolarnia wyposażona w najnowocześniejsze urządzenie wsparte tradycyjnym zestawem narzędzi, to doskonałe miejsce gdzie wymagający klient zrealizuje swoją wizję wyposażenia wnętrz.

W stolicy szczególnie widać trend powrotu do natury. Zarówno w prywatnych mieszkaniach ( panele, tradycyjne lecz wykonane elementy takie jak drewniany regały na książki lub meble na wymiar ) jak i w przestrzeni publicznej. Na bulwarach i w parkach.  

Zmiana myślenia

Zmianę w podejściu do mebli z litego drewna widać również na wielu portalach meblarskich czy na łamach czasopism poświęconych temu segmentowi rynku. Dziś docenia się ponadczasowe wzory mebli domowych i śmiałe aranżacje mebli nowoczesnych. Być może to tylko moda lecz niech trwa ona jak najdłużej. Naturalne piękno elementów drewnianych cieszy oko wszystkich dlatego powinniśmy kibicować temu trendowi.

Kto wie może i samemu warto rozważyć co możemy zmienić w swoim otoczeniu. Wszak pamiętamy jak pięknie wyglądały zestawy meblowe naszych dziadków z czasów kiedy nikomu nie śniło się nawet o płytach meblowych. Wiekowy stół, to żadna sensacja i wyjątek. Znając tradycję polskiego rzemiosła, to po prostu oczywistość.

Leave a Comment