Czym się kierować przy wyborze stylu mieszkania?

Jesteś na etapie podjęcia bardzo ważnej decyzji, a mianowicie wyboru stylu, w jakim na być urządzone twoje mieszkanie? Trzeba przyznać że wybór jest nie łatwy. Dostępnych do wyboru jest wiele stylów wnętrzarskich, takich jak skandynawski, prowansalski, loftowy, nowoczesny, retro, klasyczny, rustykalny i wiele wiele innych. Czym zatem się kierować, kiedy chcemy dokonać słusznego wyboru?

Osobiste preferencje

Wasze mieszkanie lub dom ma być wygodne tylko dla was. To wy w nim spędzicie najwięcej czasu i wy macie się w nim czuć wygodnie i bezpiecznie. Ktoś kto prowadzi życie domatora i lubi ciepłe, bezpieczne wnętrza, niekoniecznie powinien decydować o wyborze stylu loftowego, chyba że świadomie on mu się podoba. Z doświadczenia jednak wiemy że chętniej takie osoby wybierają styl rustykalny lub klasyczny, który wprowadza do mieszkania więcej ciepła.

Budżet na remont

Nie bez znaczenia jest również to, jakim budżetem dysponujemy na wykończenie swojego mieszkania. Niektóre style wykończeń wnętrz są droższe od innych. Spowodowane to jest wyższymi kosztami materiałów, trudnościami w ich pozyskaniu, a także wyższymi cenami za robociznę, co z kolei wynika z trudności prac. Tak jest na przykład w stylu loftowym, który wymaga dostępu do wielu części i akcesoriów, które zwykle nie są w ogólnodostępnej sprzedaży. Natomiast jeśli chodzi o stosunkowo tani styl wykończenia mieszkania, jest to styl klasyczny i rustykalny. Wynika to z dużego wyboru materiałów wykończeniowych, które z kolei można znaleźć w niższych i wyższych cenach.

Wielkość mieszkania

Nie każde mieszkanie będzie odpowiednie do tego, by zastosować w nim dany styl. Przykładowo kawalerka jak najbardziej nadaje się do stylu skandynawskiego lub loft, natomiast może sprawiać pewne problemy przy adaptacji na styl rustykalny. Tutaj jednak trzeba uczciwie zaznaczyć, że doświadczony projektant wnętrz poradzi sobie i z tym. Być może właśnie takiej osoby potrzebujesz? Kogoś takiego, kto kompleksowo zajmie się twoim mieszkaniem, przygotuje dla niego projekt i poprowadzi nadzór z ramienia inwestora? Jeśli podoba ci się taka wizja, a jedynym problemem są tylko pieniądze, pożyczka pozabankowa rozwiązuje je w mgnieniu oka.

Leave a Comment