Rodzaje pędzli do makijażu – uzupełnij swoją domową kosmetyczkę

Piękny makijaż to nie tylko efekt użycia wysokiej jakości produktów, ale także odpowiednia technika ich nakładania. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pędzli zgodnie z ich przeznaczeniem. Warto również zwrócić uwagę na jakość samych pędzli, ponieważ wypadające włosie i rozklejająca się rączka mogą utrudnić wykonanie make-upu i niepotrzebnie zwiększą wydatki na akcesoria. W tym artykule doradzimy Ci, jak wybrać najlepsze pędzle do makijażu i wykorzystać je w efektywny sposób.

Najlepsze pędzle do makijażu twarzy

W kolekcji pędzli do makijażu nie może zabraknąć kilku podstawowych pędzli do twarzy:

  • Pędzel do podkładu – warto zaopatrzyć się w niego nawet wtedy, gdy preferujesz nakładanie podkładu i korektora mokrą gąbeczką. Pędzel do podkładu ze względu na równo ścięte włosie o płaskiej powierzchni nazywany jest flat topem, lecz możesz także postawić na ten w kształcie języczkowym. Znacznie zwiększa krycie podkładu, sprawdzi się szczególnie tym osobom, które chcą w pełni zakryć niedoskonałości. Pędzel do podkładu często łatwiej domyć niż gąbeczkę.
  • Pędzel do pudru – duży i puchaty. Możesz delikatnie omieść pudrem twarz dzięki temu pędzlowi lub wklepać puder dla zwiększenia matu i trwałości makijażu.
  • Pędzel do różu – często ma postać duo fiber, delikatne podwójne włosie pozwala lekko nałożyć róż na szczyty kości policzkowych. Dobry pędzelek do różu to także ten o kształcie małego wachlarza, doskonały dla osób początkujących.
  • Pędzel do bronzera – możesz wybrać taki o kształcie równo ściętym lub skośnym. Powinien być gruby i pozwalać zarówno na konturowanie jak i delikatne przybrązowienie twarzy.

Polecane pędzle do makijażu oczu

Rodzaje pędzelków do makijażu oczu to osobna kategoria. Możemy zgubić się w zalewie różnych propozycji marek makijażowych, dlatego warto postawić na kilka podstawowych rodzajów pędzli do makijażu oczu:

  • Pędzelek do nakładania cieni – podstawowy, o płaskim kształcie. Dzięki niemu wklepiesz i nałożysz cień bazowy, cień przejściowy czy nawet kolor w zewnętrznym kąciku oka.
  • Pędzelek do rozcierania cieni – przede wszystkim musi być puchaty. Polecane pędzle do makijażu oczu i rozcierania cieni mogą mieć różną długość włosia, warto dopasować ją do swoich potrzeb i kształtu oka. Jednym osobom lepiej pracuje się z krótkimi i puchatymi pędzelkami, inne wolą nieco dłuższe włosie.
  •  Pędzelek do brwi – niewielki, płaski, wykończony skośnym ścięciem włosia. Pozwoli precyzyjnie nakładać cień lub wosk do brwi, a nawet dorysować pojedyncze włoski. Sprawdza się także jako pędzelek do eyelinera.
  • Drobny pędzelek do wewnętrznego kącika oka – przeważnie ma bardzo krótkie włosie, zbite w kształt podobny niewielkiej kuleczce. Dzięki niemu precyzyjnie nałożysz rozświetlający cień w wewnętrznym kąciku oka.

Z tymi pędzlami do makijażu twarzy i oczu wykonasz swój ulubiony make-up. Sprawdź koniecznie całą ofertę na e-fontanna.com.pl

Leave a Comment