Jak wybrać odpowiedni stół chłodniczy?

Żaden lokal gastronomiczny nie może obejść się bez stołu chłodniczego. Te praktyczne urządzenia znacznie przyspieszają proces przygotowywania potraw. Ograniczają konieczność zbędnego przemieszczania się w przestrzeni kuchennej, co wpływa pozytywnie na morale pracowników. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli stołów chłodniczych. Jak wybrać najlepszy do swojego lokalu?

Właściwości stołów chłodniczych

Jak dokładnie działają stoły chłodnicze? Takie urządzenie opisać można jako praktyczną chłodziarkę z wygodnym blatem. Są to stoły do przyrządzania potraw wyposażone w szuflady z agregatem chłodniczym. W środku można przechowywać wszelkie składniki potrzebne do przygotowania dań. Możliwy do ustawienia zakres temperatur to zazwyczaj od -2 do 8 stopni. Wiele modeli wyposażonych jest również w szuflady, które nie są schładzane. Dzięki temu można mieć pod ręką wszystkie potrzebne do gotowania przyrządy. 

Profesjonalne stoły chłodnicze oferowane przez nasz sklep to produkty wiodących marek, takich jak RM Gastro, Red Fox, Bartscher lub Hendi. Wszystkie posiadają więc gwarancję jakości. Obudowa większości modeli wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Niektóre posiadają blaty robocze z granitu. Dostępne są zarówno stoły uniwersalne, jak i dedykowane przyrządzaniu sałatek lub pizzy. Oszklona nadstawka, w jaką wyposażone są niektóre modele przeznaczone do robienia sałatek, umożliwia efektowną prezentację gotowych potraw.  

Jaki stół wybrać?

Wybór stołu należy przede wszystkim dopasować do indywidualnego zapotrzebowania. Dostępne są modele posiadające różne rozmiary. Możliwy jest również wybór urządzenia z niestandardowym układem szafek. W razie zapotrzebowania, granitowe blaty stołów do pizzy mogą być wyposażone w ranty zapobiegające spadaniu jedzenia. Dzięki rozwojowi technologicznemu, na rynku znaleźć można bardzo wydajne stoły energooszczędne. Przy podejmowaniu decyzji należy również zwrócić uwagę na moc agregatu i możliwość ustawiania pożądanej temperatury. Warto wybrać egzemplarz wyposażony w sterownik z wyświetlaczem. 

Nowoczesne stoły chłodnicze umożliwiają zachowanie optymalnych warunków nawet przy niekorzystnej temperaturze i wilgotności w pomieszczeniu. Wykonane z surowców najwyższej jakości są nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również łatwe w czyszczeniu. Wybór produktów dobrych, sprawdzonych marek zapewni ich długowieczność i pracę na zadowalającym poziomie. Duża ilość różnorodnych modeli gwarantuje możliwość dopasowania stołu chłodniczego do indywidualnych potrzeb lokalu.

Leave a Comment