Top 5 plaż na Sycylii

Sycylia to piękna wyspa, która oprócz urokliwych miasteczek i przebogatej historii może się poszczycić niezwykle niezwykłymi plażami. Niektórzy twierdzą wręcz, że w całych Włoszech nie znajdzie się tak wspaniałych plaż jak na Sycylii.

Sycylia to piękna wyspa, która oprócz urokliwych miasteczek i przebogatej historii może się poszczycić niezwykle niezwykłymi plażami. Niektórzy twierdzą wręcz, że w całych Włoszech nie znajdzie się tak wspaniałych plaż jak na Sycylii.

Kluczem jest tu różnorodność. Na największej włoskiej wyspie można znaleźć zarówno piaszczyste plaże rodem z egzotycznych krajów, jak i kamieniste znajdujące się w magicznym otoczeniu, a nawet… wapienne. Żeby uporządkować mnogość informacji na ten temat przedstawiamy 5 najlepszych plaż na Sycylii.

San Vito lo Capo

Najsłynniejsza plaża Sycylii znajdująca się w pobliżu rezerwatu Zingaro. Plażę San Vito lo Capo charakteryzuje krystalicznie czysta woda, biały piasek i palmy. Można więc powiedzieć, że spełnia wszystkie typowe kryteria dla plaż z egzotycznych wysp. I to właśnie ze względu na swój urok oraz pokaźne rozmiary (ponad 3 km długości) jest popularnym miejscem wypoczynku dla turystów.

Scopello

Skoro mowa o okolicach rezerwatu Zingaro, to na jego południowym krańcu znajduje się klimatyczne miasteczko o nazwie Scopello. Tamtejsza plaża, choć kamienista, cieszy się  sporą popularnością wśród okolicznych mieszkańców oraz turystów. Prawdopodobnie ze względu na jej klimat – to zatoka z krystalicznie czystą wodą otoczona wzgórzami pokrytym śródziemorską roślinnością.

Isola Bella (Taormina)

Będąc w pięknej Taorminie grzechem byłoby pominięcie Isola Bella. To wysepka tuż u wybrzeży Sycylii, która jest połączona z lądem niewielkim piaszczystym przesmykiem z plażą. Całość prezentuje się nieziemsko! Wyspa znajduje się około 6 kilometrów od centrum, widać ją jednak z większości punktów połóżonego na wzgórzach miasteczka. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z kolejki linowej a następnie krótki spacer w kierunku wybrzeża. Nie spodziewaj się białego piasku – plaża przy Isola Bella jest żwirowa z kamienistym dnem, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim obuwiu. Wejście na samą wyspę kosztuje 4 euro.

Cefalu

Na północy wyspy znajduje się średniowieczne miasteczko Cefalu. W jego pobliżu możecie znaleźć klika piaszczystych plaż z kamienistymi odcinkami. Szczególnie urokliwa jest usytuowana w pobliżu starego miasta plaża Lido di Cefalu. Dużym atutem tego miejsca są piękne widoki. Z wybrzeża można podziwiać starówkę, skały La Rocca oraz górującą nad miastem katedrę. Całość ma bardzo sycylijski klimat.

Scala dei Turchi

Scala dei Turchi, czyli Schody Tureckie to miejsce absolutnie niezwykłe. Nic dziwnego, że w rankingu 1001beach została oznana trzecią najpiękniejszą plażą w Europie. Co w niej takiego unikalnego? Przede wszystkim Scala dei Turchi nie do końca jest plażą. To wapienne klify, które pod wpływem sił natury przyjęły kształt schodów. U podnoża niektórych skał znajdują się odcinki plażowe. Must see!

Leave a Comment