Jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu w Europie?

Europa w gruncie rzeczy jest niewielkim kontynentem. Jednocześnie każdy kraj, a niejednokrotnie każdy region mają swój unikalny klimat, język i historię. Bardzo dobra infrastruktura drogowa sprawia, że podróżowanie po Europie samochodem jest szybkie i przyjemne

Europa w gruncie rzeczy jest niewielkim kontynentem. Jednocześnie każdy kraj, a niejednokrotnie każdy region mają swój unikalny klimat, język i historię. Bardzo dobra infrastruktura drogowa sprawia, że podróżowanie po Europie samochodem jest szybkie i przyjemne. Nie każdy jednak dysponuje własnym środkiem transportu. Możesz się również znaleźć w miejscu, gdzie jedyną opcją na podróżowanie samochodem jest jego wynajęcia. I tutaj pytanie-klucz: jak zaoszczędzić na wynajmie samochodu w Europie? Sprawdźmy!

Pytaj w mediach społecznościowych

Media społecznościowe to kopalnia przydatnych informacji. Instagram, grupy i fanpejdże na Facebooku czy Quora to często źródła sprawdzonych i aktualnych porad od osób, które korzystały z usług wynajmu samochodu w Europie. Bez problemu znajdziesz interesujące cię i pomocne społeczności, ponieważ ludzie po prostu lubią dzielić się informacjami. Jednocześnie pamiętaj o tym, że każdą poradę warto zweryfikować. Zdarza się bowiem, że osoby udzielające się w wątku o wynajmie samochodu nie są do końca uczciwe bo dana wypożyczalnia może płacić im za reklamowanie swoich usług.

Korzystaj ze stron agregujących oferty

Każda wypożyczalnia samochodów ma swoją stronę internetową. Ich mnogość może przytłaczać i powodować poczucie zbyt dużej ilości informacji. Przy wynajmie samochodu, nie tylko w Europie, świetnie spisują się strony zbierające oferty od wielu różnych firm oferujących wypożyczenie samochodu. Warto korzystać z operatorów takich jak Luckycar, które pokażą Ci najkorzystniejsze propozycje od międzynarodowych wypożyczalni jak np. Alamo, Hertz czy Europcar. To spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Zapłać za wynajem podczas dokonywania rezerwacji

Większość wypożyczalni oferuje zniżki na wynajem auta, jeśli płatności dokonasz już w momencie rezerwacji przez stronę internetową. Kwota, którą możesz zaoszczędzić potrafi zrobić różnicę!

Sprawdź lokalne wypożyczalnie

Często małe, lokalne wypożyczalnie w Europie oferują o wiele korzystniejsze warunki wynajmu niż międzynarodowi potentaci. Tutaj należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, w dużych ośrodkach miejskich, gdzie istnieje znaczna konkurencja, ciężko znaleźć lokalną firmę, która zaproponuje Ci korzystniejsze warunki niż duże firmy. Jeśli przykładowo decydujesz się na wynajem samochodu w Berlinie lepiej skorzystaj z agregatora ofert. Jeżeli natomiast znajdujesz się w czeskim Brnie to możesz rozejrzeć się za lokalną wypożyczalnią. Drugą sprawą, która może sprawić pewne kłopoty jest język. O ile międzynarodowe firmy obsługują klientów w wielu językach, o tyle w małych możesz mieć problemy komunikacyjne, jeśli osoba po drugiej stronie słabo mówi po angielsku. Po trzecie, decydując się na lokalną wypożyczalnię sprawdź jej opinie w internecie. Czy klienci byli zadowoleni z usług? Czy nie ma żadnych ukrytych opłat? Jak wygląda kwestia jakości i przygotowania samochodu? To bardzo ważne zagadnienia, które musisz wziąć pod uwagę.

Leave a Comment